Results /

PREMIER SPEEDWAY RESULTS 01/01/2021

PREMIER SPEEDWAY RESULTS 01/01/2021

VMPA COVID CHALLENGE FOR SSA MODIFIED SEDANS Feature Race, 15 Laps- 1. HA36 Todd Atkins, 2. MDA72 Martin Hawson, 3. NG87 Aaron Bunton, 4. B9 Lucas Condor, 5. RDL11 Nick Cockerill, 6. N29 Marcus Reddecliffe, 7. P18 Chris Hayden, 8. N15 Dale Hallett, DNF AV12 Billy...

BORDERLINE SPEEDWAY RESULTS 28/12/2020

BORDERLINE SPEEDWAY RESULTS 28/12/2020

MJS STREET STOCK SERIES ROUND TWO A Main, 20 Laps- 1. S46 Anthony Beare, 2. S82 Nathan Thorne, 3. S87 Jayden Edwards SSA Super Sedans A Main, 15 Laps- 1. V16 Ash Bergmeier, 2. S22 Paul Blenkiron, 3. S93 Kym Jury WATCH THE A MAIN OF THE MJS STREET STOCK SERIES BELOW...

WHYALLA SPEEDWAY RESULTS 26/12/2020

WHYALLA SPEEDWAY RESULTS 26/12/2020

IRON TRIANGLE CUP FOR SSA STREET STOCKS Feature Race, 20 Laps- 1. S87 Jayden Edwards, 2. S33 Bryan Brown, 3. S14 Nigel Reichstein, 4. S123 Denis Knowles (19). 5. S86 Bailey Heinrich (18), 6. S24 Dylan Wilkinson (17), DNF S116 Jarrod Hamilton (6) Full Results Available...

AUTOBARN CARINA INTERNATIONAL SPEEDWAY RESULTS 26/12/2020

AUTOBARN CARINA INTERNATIONAL SPEEDWAY RESULTS 26/12/2020

FORD WRECKERS SUMMER SLAM FOR SUPER SEDANS NIGHT ONE A Main, 30 Laps- 1. N47 Matt Pascoe, 2. C20 Nicholas O'Keeffe, 3. V3 Mick Nicola Sr, 4. Q10 Steve Jordan, 5. Q26 Sean Black, 6. N111 Hayden Brims, 7. C96 Josh McLaren, 8. RK63 Justin Smithwick, 9. N57 Tyson Moon,...

LISMORE SPEEDWAY RESULTS 26/12/2020

LISMORE SPEEDWAY RESULTS 26/12/2020

BOXING DAY SHOW SSA Production Sedans Feature Race, Fifteen Laps- 1. L18 Jordan Biviano, 2. L81 Matthew Layton, 3. L11 Josh Boyd, 4. L55 Mark Clements, 5. L62 Myles White, 6. L19 Ian Bell, DNF L71 Mark Quirk (9) SSA Junior Sedans Feature Race, Twenty Laps- 1. L17...

CRANES COMBINED CARRICK SPEEDWAY RESULTS 26/12/2020

CRANES COMBINED CARRICK SPEEDWAY RESULTS 26/12/2020

WATER NORTH BOXING DAY BONANZA Geoff Stagg Memorial/Tasmanian Super Sedan Series Round Two A Main, 25 Laps- 1. T14 Adam Beechey, 2. T8 Steve Latham, 3. T61 Laura Davidson, 4. T3 David Nichols, 5. T18 Dwaine Sonners, 6. T7 Nathan Howells, 7. T71 Robbie Bird, 8. T29 Tim...

SOLO HOBART RACEWAY RESULTS 19/12/2020

SOLO HOBART RACEWAY RESULTS 19/12/2020

7HOFM SEASON OPENER 2020/2021 TASMANIAN SUPER SERIES ROUND ONE Feature Race, 25 Laps- 1. T3 Dave Nichols, 2. T14 Adam Beechey, 3. T8 Steve Latham, 4. T61 Laura Davidson, 5. T5 Leon Cleary, 6. T22 Callum Harper, 7. T7 Nathan Howells (24), 8. T10 Andrew Poke (23), 9....

MAKE SMOKING HISTORY COLLIE SPEEDWAY RESULTS 19/12/2020

MAKE SMOKING HISTORY COLLIE SPEEDWAY RESULTS 19/12/2020

WA Super Sedan Summer Series Round Two/WA Modified Sedan Series Round Four SSA Street Stocks Heat 1, 10 laps: 1. W16 Colin Metcalfe, 2. W12 Paul Briggs, 3. W69 Paul Joss, 4. W68 Justin Hurst, 5. W31 Cody Avins, 6. W10 Damon Thomson, 7. W318 Freddy Kinsella, 8. W50...

ROMA SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

ROMA SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

2020/2021 SEASON OPENER SSA Top Star Junior Sedans Feature Race- 1. BB31 Patrick Ray, 2. RK32 Braydon Storer, DNS GL26 Bree Larson SSA New Star Junior Sedans Feature Race- 1. RK36 Sophie Montgomerie, 2. SC3 Chloe Lebeter, 3. RK37 Annabel Montgemerie, 4. R97 Kyle...

GERALDTON CITY SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

GERALDTON CITY SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

2020/2021 SEASON OPENER/JUNIOR SEDAN CLASSIC SSA Top Star Junior Sedans Feature Race- 1. W26 Rory Elsum-Beaumont, 2. W98 Jhy Pack, 3. W119 Joshua Ahearn SSA New Star Junior Sedans Feature Race- 1. W67 Ella Ricetti, 2. W47 Beau Morgan, 3. W51 Kiastyn Oldfield SSA...

RIVERLAND SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

RIVERLAND SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

2020/2021 MJS STREET STOCK SERIES ROUND ONE Feature Race, 30 Laps- 1. S87 Jayden Edwards, 2. S14 Nigel Reichstein, 3. S8 Paul Hayes, 4. S22 Tony Prideaux, 5. S5 Sam Brumfield, 6. MDA17 Jason Faux, 7. S7 Craig Buchanan, 8. N94 Steven Hardie (29), 9. S3 Keith Moore...

IBRP KINGAROY SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

IBRP KINGAROY SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

2020/2021 SSA STREET STOCKS QLD STATE TITLE A Main, 40 Laps- 1. V61 Matt Nelson, 2. SB10 Ben Stead, 3. SB88 Nathan Barbeler, 4. V82 Shane Roycroft, 5. CR23 Robert Trapp (39), 6. V81 Dylan Campton (39), 7. BB82 Kane Heidke (39), 8. N81 Chris Marino (39), 9. C99 Peter...

KALGOORLIE INTERNATIONAL SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

KALGOORLIE INTERNATIONAL SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

ESPERANCE VS KALGOORLIE ROUND ONE SSA Top Star Junior Sedans Feature Race, Fifteen Laps- 1. W24 Charlie Tate, 2. W4 Amber Shore, 3. W95 Kayne Dellar, 4. W16 Kaden Brown, 5. W87 Chris Dickerson, 6. W21 Logan Brown, 7. W08 Tyler Scott SSA New Star Junior Sedans Feature...

MOORA SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

MOORA SPEEDWAY RESULTS 12/12/2020

SSA Street Stocks Heat 1, 8 laps: 1. W3 Gavin Minty, 2. W183 Daniel Ameduri, 3. W104 Donna Vanzetti, 4. W91 Sean Bowen, 5. W83 Stefani Ameduri, 6. W18 Ricky Wickins, 7. W15 Paul Rumbold, 8. W110 Clayton Blee, 9. W19 David Linthorne, 10. W11 Matthew Rowland, 11. W12...

ESPERANCE TOYOTA SPEEDWAY RESULTS 5/12/2020

ESPERANCE TOYOTA SPEEDWAY RESULTS 5/12/2020

9th Annual 20/20 Challenge for SSA Street Stocks 1, W99 Kryan Bridges/Blake Jackson, 2. W31 Tristan Stroet/Hamish Macalpine, 3. W12 Ray Leonard/Evan Wakefield, 4. W98 Jarred Bridges/Brenton Bridges, 5. W39 Zane Humphrys/Kody Kelman, 6. W36 Jack Barnewall/Luke...

Hi-TEC OILS TOOWOOMBA SPEEDWAY RESULTS 5/12/2020

Hi-TEC OILS TOOWOOMBA SPEEDWAY RESULTS 5/12/2020

DOUG SCHULTZ SEDAN SPECTACULAR/McCOSKER SUPER SEDAN SERIES ROUND FOUR SSA Super Sedans Heat One: Darren Kane A1, Zac Pascoe 51, Steve Jordan 10, Nicholas O’Keeffe, Mark O’Brien, Michael Hally 98, Craig Hammond 2. Time 4:35.976. Winning margin 0.384. Fastest Lap Steve...

X