Results /

CASTROL EDGE LISMORE SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

CASTROL EDGE LISMORE SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

2020/2021 SEASON FINALE SSA PRODUCTION SEDAN A MAIN, FIFTEEN LAPS- 1. L18 Jordan Biviano, 2. L81 Matthew Layton, 3. L59 Aaron Hall, 4. L11 Josh Boyd, 5. L12 Stephen Hogan, 6. L17 Ian Bell (14), 7. L19 Matthew Rodda (14), 8. L62 Myles White (14), DNF L71 Mark Quirk...

LEETON’S BROBENAH RACEWAY RESULTS 24/04/2021

LEETON’S BROBENAH RACEWAY RESULTS 24/04/2021

2021 LONG TRACK CLASSIC FOR SSA SUPER SEDANS A MAIN, TWENTY LAPS- 1. V34 Jamie Collins, 2. Q7 Steve Jordan, 3. V1 Mick Nicola Jr, 4. T1 Callum Harper, N57 Paul Kranitis, 6. N56 Kurt Kranitis (19), DNF N65 Paul Tindal (13), DNS V0 Lucas Roberts, V3 Mick Nicola Sr SSA...

Hi-TEC OILS TOOWOOMBA SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

Hi-TEC OILS TOOWOOMBA SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

ROUND FOUR 2020/2021 STEERING & SUSPENSION WAREHOUSE SSA MODIFIED SEDAN SERIES A MAIN, THIRTY LAPS- 1. Q28 Aidan Raymont, 2. Q59 Darran Lester, 3. G15 Tim Atkin, 4. N15 Max Clarke,5. Q8 Rodney Pammenter, 6. Q27 Shane MacDonald, 7. Q72 Shane Langton, 8. N47 Steven...

AUTOBARN CARINA INTERNATIONAL SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

AUTOBARN CARINA INTERNATIONAL SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

SSA PRODUCTION SEDAN A MAIN, TWENTY LAPS- 1. RK2 Michael Johnson, 2. SC23 Adrian Stott, 3. SB7 Travis Hutchison, 4. BB22 Zachary Harris, 5. G71 Steven Spence, 6. N55 Madison Harkin, 7. BB4 Brendan Parker, 8. RK46 Kory Jennings, 9. M3 Josh Jarius, 10. GL71 Shawn...

KALGOORLIE INTERNATIONAL SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

KALGOORLIE INTERNATIONAL SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

2021 SUPER SEDAN STAMPEDE NIGHT ONE Heat One, Twelve Laps- 1. W18 Dustin Higgs, 2. W6 Tristan Green, 3. WA22 Murray Iwanow, 4. W98 Adyme Harvey, 5. W55 Nathan Bell (11), DNF W76 Terry Green (4) Heat Two, Twelve Laps- 1. WA1 Gary Higgs, 2. W22 Steve Schofield, 3. W10...

WHYALLA SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

WHYALLA SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

2020/2021 SSA MODIFIED SEDAN SA STATE TITLE Heat One, Twelve Laps- 1. MDA18 Jake Drewett, 2. S93 Ben Whitehead, 3. MDA6 Peter McCarthy, 4. S89 Justin Demaine, 5. S95 Rob Uren, 6. S9 Terry Brown, 7. S8 Marty Raams, 8. S0 Trevor Raams, 10. MDA44 Aaron Graham, 11. S65...

SHARK BAY SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

SHARK BAY SPEEDWAY RESULTS 24/04/2021

GASCOYNE SERIES DAY ONE SSA Street Stock, Twelve Laps- 1. W44 Peter Herbert, 2. W55 Jace Kempton, 3. W88 Wade Mason, 4. W19 David Linthorne, 5. W3 Trent Lyall, 6. W29 Jake Hoath, 7. W17 Greg Hewitt, 8. W77 Barry Mason, 9. W11 Matthew Rowland, 10. W31 Bryan Riddick....

PERTH MOTORPLEX RESULTS 17/04/2021

PERTH MOTORPLEX RESULTS 17/04/2021

2020/2021 NOVUS GLASS MONTH OF MADNESS ROUND THREE NIGHT TWO Heat Five, 8 laps: 1. 1 W110 Clayton Blee, 2. W83 Stefani Ameduri, 3. W29 Jake Hoath, 4. W74 Lenny Bates, 5. W183 Daniel Ameduri, 6. WA1 Jamie Oldfield, 7. W3 Gavin Minty, 8. W55 Jace Kempton, 9. W6 Hayden...

REDLINE RACEWAY RESULTS 17/04/2021

REDLINE RACEWAY RESULTS 17/04/2021

2020/2021 SSA MODIFIED SEDAN VICTORIAN STATE TITLE Heat One, Ten Laps- 1. MDA92 Jarod Waters, 2. MDA72 Martin Hawson, 3. AX15 Ricky Cornwall, 4. Q36 David Jacobi, 5. A1 Kye Walters, 6. AX6 Damien Miller, 7. BGO43 Jamie Lock, 8. NG87 Aaron Bunton, 9. AV14 Matt Gerlach...

BORDERLINE SPEEDWAY RESULTS 17/04/2021

BORDERLINE SPEEDWAY RESULTS 17/04/2021

2020/2021 SSA JUNIOR SEDAN SOUTH AUSTRALIAN STATE TITLE Heat One, Ten Laps- 1. MDA10 Carter Metcalfe, 2. AX17 Dylan Barrow, 3. MDA25 Will Shore, 4. P95 Tanner Barclay, 5. AX93 Seth Sloane, 6. V5 Drew Flatman, 7. W95 Kayne Dellar, 8. MDA14 Cameron Smith, 9. S91 Henry...

MURRAY BRIDGE SPEEDWAY RESULTS 17/04/2021

MURRAY BRIDGE SPEEDWAY RESULTS 17/04/2021

2020/2021 MJS STREET STOCK SERIES ROUND FOUR/SEASON FINALE A MAIN, Thirty Laps- 1. S17 Carey Weston, 2. S87 Jayden Edwards, 3. S53 Nathan Thorne, 4. S44 Heath Thorne, 5. S3 Albert Fell, 6. S14 Nigel Reichstein, 7. S7 Craig Buchanan, 8. S33 Bryan Brown, 9. S42 Jamie...

ATTWELL PARK SPEEDWAY ALBANY RESULTS 17/04/2021

ATTWELL PARK SPEEDWAY ALBANY RESULTS 17/04/2021

2020/2021 SEASON FINALE SSA STREET STOCKS FEATURE RACE, 20 Laps- 1. W52 Paul Bowman, 2. W21 Trent Claybrook, 3. W51 Jake Ford, 4. W17 Anthony Perella, 5. W53 Rowena Field (19), DNF W46 Jason Batchelor (15), W119 Ben Pratt (12), W46 Ron Pocock (1) SSA JUNIOR SEDAN...

PERTH MOTORPLEX RESULTS 16/04/2021

PERTH MOTORPLEX RESULTS 16/04/2021

2020/2021 NOVUS GLASS STREET STOCK MONTH OF MADNESS ROUND THREE NIGHT ONE Preliminary A Main, 15 Laps- 1. WA1 Jamie Oldfield, 2. S46 Anthony Beare, 3. W183 Daniel Ameduri, 4. W66 Ben Norman, 5. W74 Lenny Bates, 6. W12 Paul Briggs, 7. W29 Jake Hoath, 8. W44 Peter...

MAKE SMOKING HISTORY BUNBURY SPEEDWAY RESULTS 10/04/2021

MAKE SMOKING HISTORY BUNBURY SPEEDWAY RESULTS 10/04/2021

2020/2021 IVIX INDUSTRIES SOUTH WEST SEDAN CHAMPIONSHIP FINAL ROUND SSA Top Star Junior Sedans Feature Race – 10 Laps: 1. W87 Riley Hanson, 2. W23 Hope Batchelor, 3. W18 Harrison Beres, 4. W40 Vince Lindsay, 5. W25 Alyvia Ferraro, 6. W33 Tehila Bosley SSA New Star...

BLUE RIBBON RACEWAY HORSHAM RESULTS 10/04/2021

BLUE RIBBON RACEWAY HORSHAM RESULTS 10/04/2021

2020/2021 SSA SUPER SEDAN VICTORIAN STATE TITLE Heat One, Ten Laps- 1. V23 Mick Nicola Jr, 2. V44 Mick Nicola, 3. V0 Lucas Roberts, 4. S22 Paul Blenkiron, 5. V12 Darren Giacometti, 6. S93 Kym Jury (9) Heat Two, Ten Laps- 1. V34 Jamie Collins, 2. T1 Callum Harper, 3....

MURRAY BRIDGE SPEEDWAY RESULTS 10/04/2021

MURRAY BRIDGE SPEEDWAY RESULTS 10/04/2021

MEETING TWELVE FOR THE 2020/2021 SEASON SSA STREET STOCKS Heat One, Ten Laps- 1. S17 Carey Weston, 2. S10 Craig Buchanan, 3. S14 Nigel Reichstein, 4. S57 Jemma Chapman, 5. S28 Moss Buchanan (9) Heat Two, Ten Laps- 1. S17 Carey Weston, 2. S14 Nigel Reichstein, 3. S57...

CRANES COMBINED CARRICK SPEEDWAY RESULTS 10/04/2021

CRANES COMBINED CARRICK SPEEDWAY RESULTS 10/04/2021

ABODE SEASON FINALE SSA SUPER SEDANS A MAIN, 25 laps- 1. T14 Adam Beechey, 2. T8 Steve Latham, 3. T3 David Nichols, 4. T4 Marcus Alexander, 5. T18 Dwaine Sonners, 6. T10 Andrew Poke (24), 7. T75 Brendan Flynn (23), 8. T48 Aaron Dillon (22), 9. T57 Robert Flynn (21),...

LISMORE SPEEDWAY RESULTS 10/04/2021

LISMORE SPEEDWAY RESULTS 10/04/2021

SSA PRODUCTION SEDAN A MAIN, 15 Laps- 1. L11 Josh Boyd, 2. L55 Madison Harkin, 3. L18 Jordan Biviano, 4. L6 Jesse Martin, 5. L3 Daniel Bridge, 6. L19 Ian Bell (14), 7. L62 Myles White (14), DNF L81 Matthew Layton (12) SSA JUNIOR SEDAN A MAIN, 12 Laps- 1. L5 Jacob...

SUNLINE SPEEDWAY RESULTS 10/04/2021

SUNLINE SPEEDWAY RESULTS 10/04/2021

SSA SUPER SEDAN A MAIN, 10 Laps- 1. S55 Mick Brougham, 2. S63 Kym Cottrell, 3. S58 Neville Nitschke, 4. S42 Shane Lambe, 5. S66 Sarah Pope, 6. S99 Mitchell Rigney, DNF S44 Andrew Leech SSA MODIFIED SEDAN A MAIN, 15 Laps- 1. S9 Heath Thorne, 2. S0 Trevor Raams, 3. S93...

X